Breaker

2018 Geride Kalırken

Senenin son günü ve 2018 için kısa bir özet yapmak ve 2019 hedeflerini koymak gerekir diye düşünüyorum. 2018’de ülke gündemi oldukça yoğundu, bu yoğunluk bireysel olarak bizlere de yansıdı.

2018 ikinci yarısında LoRa/LoRaWAN için bir tarama (survey) çalışmasına başladım ve 200’den fazla konu ile ilgili makaleyi okuyup, kayda değerleri özetleyen bir taslak hazırladım. Ne yazıkki tamamlama imkanım olmadığı için yapılacak işler arasında hala bekliyor. 2019’daki ilk iş hızlı bir alan taraması ile son 6 ay içerisinde yayınlanan makaleleri de dahil ederek çalışmayı nihayete erdirmeyi hedefliyorum.

2018’de 32 kitap okumak gibi bir hedefim mevcuttu, bugün itibari ile tamamlamış oldum. Makaleler ve her türlü teknik dokümanlar/kitap bu listeye dahil değil, merak edenler kitap listesine Goodreads üzerinden erişebilir. 2019’un hedefi en az 42 kitap ve mümkün olduğunca yabancı yayınları orijinal (İngilizce desek yerinde olur) dilinde okumak.

2018’in son çeyreğinde Ege turuna çıkma fırsatım oldu ve ülkemin coğrafyasına, iklimine ve en önemlisi insanına bir kez daha hayran oldum. Flickr üzerinde bir kaç fotoğraf mevcut, zaman oldukça fotoğrafların devamı gelecek. İnşallah 2019 içinde daha çok fotoğraf çekmek ve yeni yerler görmek nasip olur. 2019’un ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olması duasıyla.

merturk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *