Breaker

Drag & Drop

Bugün okula .NET platformu için eğitim veren ismini vermek istemediğim bir kurum geldi. Geçen 1 saatime acıyorum resmen. Konuşmacı 1 saat boyunca konuştu ve verdiği bilgli “nothing” …
Benim okulda 4. yılım ve sürekli bu tür firmalar geliyor ve anlattıkları şey standard, kendi reklamları, ve .NET yenilikleri anlatırlar. Nasıl drag & drop yapılır ?? Evet seminer bu yönde geçer microsoft size şunu sağlıyor, sürükle bırak, şunu yapabiliyorsunuz sürükle bırak … Yani inasanı düşünmeye itecek, araştırma yapmaya yöneltecek hiç birşey yok. Microsoft herşeyi düşünüyormuş, herşeyi bizim yerimize o yapıyormuş zaten !!! Yeni gelen geliştirme platformunda .NET Studio 2005 de kod yazmak %70 oranında azaltılmış,yakında herşeyi onlar yazarlar bizde sürükleriz o da çalışır !!!
Neyseki Microsoft platformu kullanmıyorum 🙂 iyiki varsın Linux
Okula gelen katılımcıların konuları hep aynı olmuştur. ASP.NET, ASP.NET 2.0 da neler geliyor, ASP.NET 2.0 da ne geldi, Visual Studio .NET 2005 de ne yenilikler var ,…..
Bir seminercide gelip .NET kütüphanesi anlatmadı, yada bu kütüphanerin kullanımını, kendi kütüphanenizi nasıl yazarsınız … ? Sebeb; anlatırlarsa onlar ne kazanacak !!! Kahretsin unutmuşum. !!! İyiki varsın GPL ….

Birkaç güzellik katalım yazımıza 🙂 Kaynak http://www.jaegers.net/Home.jaegersnet.0.html?&L=1

Open Minds. Open Sources. Open Future.
How much do you want to pay tomorrow?!
Free software for a free world.
Linux. It is now safe to turn on your computer.
On the 8th day, god created Linux.
Linux – Life is too short for reboots.
Software is like sex, it´s better when it´s free !!
Linux – Welcome to the Future!
LINUX – may the Source be with you!
Accept no limits.

merturk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *